Ohlédnutí za 5. kolem / naší – vaší / soutěže OP1 Hodonín.

Včerejší páté a zároveň první novoroční kolo soutěže OP1 je za námi. Nyní je ta správná chvíle pro odpověď na otázku: Jaké vlastně bylo ?
Mám před sebou výsledky ze všech zápasů a tak se pokusím o nějaký ten „fundovaný“ komentář:
Prušánky C – Jiskra Strážnice 3,5 : 3,5 = Ani jednomu kapitánovi se nepodařilo poskládat tu nejsilnější a nejoptimálnější sestavu. Nicméně, ani tak to nedopadlo /z pohledu soutěže OP1/ vůbec špatně. Žádný hráč ani jednomu z týmů nechyběl a zdá se, že nechyběla ani bojovnost a vůle po úspěchu. Myslel jsem si, že se Prušánky proti vedoucí Strážnici vytáhnou a tzv. jí „klepnou.“
Jak vidno, zřejmě přání bylo otcem této myšlenky. Ale i tak beru tento výsledek jako dobrý a jistě oboustraně zasloužený.
Vacenovice – Dubňany 4,5 : 2,5 = No, Vacenovičtí se doma opravdu blýskli a „udělali“ obávaný tým z Dubňan. Alespoň zde jsem tipoval správně, neboť jsem vycházel z neobyčejné a nebývalé vyrovnanosti týmů tohoto ročníku soutěže OP1.
Veselí C – Kyjov B 4 : 3 = Zde jsem vítěze „netrefil“, ale kdo by mohl předpokládat, že hostům z Kyjova v tomto kole naprosto selže jejich největší úderná síla, kterou představují první dvě šachovnice – M. Zubalík /dosud 100%/ a Vl. Šmíd. Jinak se ovšem oba týmy představily v nevšedním a opravdu silném složení. Zjevně to byl velmi bojovný a kvalitní mač ve kterém byli tentokrát Veselané holt, tím šťastnějším a vyvoleným týmem.
Ježov – Hodonín B 1,5 : 5,5 = Zápas splnil asi nejen mé očekávání. Hosté z Hodonína šli s odhodláním i jistou rutinnou za první vlašťovičkou v podobě první výhry v tomto ročníku. No, lze jen doufat, že nezůstaneme jen u této jediné výhry. Neboť, jak známo jedna vlašťovička ještě jaro neudělá.
Páté kolo soutěže OP1, tedy přineslo velmi vyrovnané a dramatické souboje. Co si lze ještě více přát ? Snad jen to příslovečné „houšt a ještě větší kapky !“
Pavel Solařík se též na strážnickém webu vrací ke včerejšímu 5. kolu OP1, tímto článkem:

Ozvěny 5. kola soutěže OP I

Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *