Šachová neděle /19.1.2014/ v Prušánkách.

V Prušánkách se dnes tradičně konaly dva zápasy, dvou velmi sledovaných soutěží. V obou případech se jednala již o 6. kola. A to soutěží: KP2C a 2. ligy skup. „E.“
Nejprve byl úderem 10 hodiny, zahájen zápas soutěže KP2C, mezi domácím béčkem Prušánek s lídrem a zároveň největším překvapením této soutěže – s brněnskou VSK Univerzitou Brno.
Nováček soutěže KP2C – VSK Univerzita Brno si dosud v soutěži počínal způsobem těžko uvěřitelným. V pěti předchozích kolech své soupeře doslova přejel, či převálcoval a dokázal si více než dostatečně vytvořit image silného, těžko porazitelného týmu. Ovšem, na rozdíl od domácího B-týmu Prušánek, jehož letošní hodně rozpačité výkony v soutěži KP2C, dávaly dopředu hodně tušit jaký výsledek lze v tomto měření sil očekávat.
Pak byl odstartován velmi důležitý druholigový zápas skupiny „E“ mezi domácím áčkem – TJ Podlužanem Prušánky a týmem hostů – Sokolem Postoupky.
Pojďme se nejprve podívat na má tradiční fota – tzv. momentky. Nejprve tedy výše zmíněný zápas soutěže KP2C: TJ Podlužan Prušánky B – VSK Univerzita Brno.
Přátelé, těžko tomu uvěříte, neboť já sám s tím mám problém uvěřit. Ale přesto věřte ! Béčko Prušánek se po hodně dlouhé době vytáhlo a přímo senzačně poráží Univerzitu Brno v poměru 4,5 : 3,5 !!
Pohled na soupisky obou týmů.
Rohodčí Mir. Slavík zahajuje utkání soutěže KP2C: TJ Podlužan Prušánky B – VSK Univerzita Brno.
Zápas se poté ihned rozeběhl, avšak hodinám na první šachovnici se běhat příliš nechtělo.
Pohled na 7. a 8. šachovnici hostů: Zerdaloglu Vasilise a Brychtu Jana. Oba dva byli dnes jistě překvapivě neúspěšní.
Jedna z rozhodujících partií se hrála na 4. šachovnici: Šebek Jan /bílé/ – Cupal Mir. /černé/ 0 : 1.
Pohled od šachovnice 4 – 1.
Pohled od šachovnice 1 – 4.
Na 1. šachovnici se dnes příliš dlouho neválčilo a partie: Seget Milan /bílé/ – Hladík Josef /černé/ skončila remízou.
Fr. Dryšl /bílé/ mě výhrou v partii se Zerdaloglem Vasilisem /černé/ dnes překvapil úplně nejvíce. Jak by také ne, vždyť Vasilis Zerdaloglu měl po pěti odehraných kolech famózní bilanci: 5 her = 5 výher !
Ještě jeden pohled od 4. šachovnice – výše.
Na 3. šachovnici domácích Prušánek se dnes po delší době objevila Táňa Šeráková /bílé/. V partii s Kyrylem Slepovem /černé/ sice úspěšná nebyla, ale i tak lze hodnotit její účast v zápase jako příznivou a pro domácí tým prospěšnou.
Na 6. šachovnici, v partii: Absolín Ladislav /bílé/ – Šimek Radek /černé/, spadl Radkovi Šimkovi praporek. Ale i tak by svou partii asi těžko udržel.
Poslední dohrávané dvě partie nakonec otočily zápas ve prospěch domácího týmu. Byla to partie na 4, šachovnici: Šebek Jan /bílé/ – Cupal Mir. /černé/ 0 : 1.
A skvělá výhra pana Fr. Dryšla na 7. šachovnici v partii: Fr. Dryšl – Zerdaloglu Vasilis – 1 : 0.
A jak se hrálo v soutěži KP2 C jinde ?
Velké Pavlovice – Veselí nad Moravou „B“ 3 : 5
Bučovice – Hodonín 1,5 : 6,5
Poštorna – Kyjov 4 : 4
Dnešní druholigový zápas se domácímu A-týmu Prušánek opět nevydařil. A tak si výhru a body odváží hosté z Postoupek: TJ Podlužan Prušánky – Sokol Postoupky 3 : 5.
Nejprve pohled na sestavy, soupisky obou týmů.
Šachovnice 4 – 1. Na 4. šachovnici se odehrál souboj mezi P. Navrátilikem /bílé/ a St. Stáncem /černé/. Pozdější vzniklá koncovka se mně jevila jako pro domácího hráče Stánce nadějná a výhodnější. Leč, partie nakonec skončila remízou.
Na 2. šachovnici sice pěkně a prvně /v této soutěži/ zabodoval Jakub Uřičář /černé/ v partii s Jar. Shánilem /bílé/. Jenže, dnes se nezadařilo jinak velmi produktivnímu A. Gašovi /bílé/ na 1. šachovnici, v partii s M. Dvořákem /černé/.
Na 3. šachovnici sice slibně rozehrál svojí partii A. Teuber /bílé/ s R. Brázdilem /černé/. Jenže pak pochybil a partii ztratil.
Jirka Marek na 7. šachovnici /bílé/ opět dobře zabojoval v partii s M. Dunglem /černé/. Leč, byla z toho jen remis.
I Jožka Mayer /černé/ na 6. šachovnici viděl partii s P. Večeřou /bílé/ v jistý moment velmi nadějně. Ale i zde je konečným verdiktem dělba bodu.
Ještě poslední pohled na 4. šachovnici. A. Teuber viděl pozici černého v jistý moment jako vyhranou. Ale kdo ví.
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *