Zemřel pan Jan Michálek.

V pátek 10.1.2014, zemřel v nedožitých 90-ti letech významný, dlouholetý, hodonínský šachista pan Jan Michálek.
Vlastně to letos na jaře bude už plných 10 let, kdy jsem zjistil, že i v Hodoníně se hrají šachy. A tak jsem v jednom pátečním, jarním podvečeru roku 2004, zavítal coby novic do 2. patra hodonínského Sportklubu. Tehdá to tam ještě opravdu žilo. Toho večera jsem zde zastihl šéfa oddílu – Petra Trávníčka, vedoucího mládeže – Jiřího Piťu a samozřejmě tehdejší mládežníky: Filipa Taptiče, bratři Vlčkovi, Tomáše Práška a ještě pár dalších. Pak zde trénovalo několik seniórů v čele s panem Janem Michálkem /Fr. Chmelař, Jar. Haluza, I. Rožek, Ant. Varmuža/.
Nesměle jsem okukoval neznámé nové prostředí a tváře, když mě oslovil právě pan Jan Michálek a po několika zdvořilostních větách jsme spolu zasedli ke vzájemnému změření sil. Panu Michálkovi chybělo jen pár měsíců do osmdesáti let jeho života, ale ve skutečnosti bych tomu drobnému, milému, starému pánovi osmdesátku určitě neuhodl.
Tenkrát jsme spolu sehráli několik partií. Ne nepamatuji se už zda naše bilance byla smírná, či zda jsem měl o jednu partii navrch. To není podstatné. Důležité je, že jsme si spolu nejen hezky popovídali, ale navíc velmi dobře zahráli. Pan Michálek měl tehdá 2. výkonnostní třídu s elem okolo 1700. Naše partie byly poměrně ostré, útočné se snahou o kombinace i kupodivu velice vyrovnané. Pamatuji si jak jsme dohráli poslední partii, zašel pan Michálek za Petrem Trávníčkem a okamžitě orodoval a vyjednával můj vstup do oddílu a mé začlenění do tehdejšího céčka.
No, povedlo se a tak jsem se poprvé a díky panu Michálkovi objevil v hodonínském céčku již na podzim – v sezóně 2004 – 2005.
Pan Jan Michálek se ještě dlouho po překročení své osmdesátky objevoval v soutěži OP1, v týmu Hodonína B. Jeho poslední sezóna v týmu hodonínského béčka byla v roce 2010 – 2011. Tehdá se mu již příliš nedařilo, ale ve všech předchozích letech byl velmi váženým a velmi platným hráčem B – týmu Hodonína. Já mám na pana Jana Michálka opravdu jen ty dobré, moc dobré vzpomínky a myslím, že s panem Michálkem odchází obrovský kus moc dobré historie hodonínského šachu.
Čest jeho památce !
P.S.
Poslední rozloučení proběhne v rodinném kruhu.
Kp.
This entry was posted in Šachy.

One comment on “Zemřel pan Jan Michálek.

  1. 744 napsal:

    Wayy cool! Somee exremely valid points! I appreciate yoou writinmg ths post pus tthe rest of
    the website is alsao really good.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *