Šachová neděle v Prušánkách (15.12.2019)

Dnes úderem 10. hodiny byly v Prušánkách odstartovány boje na šachovnicích dvou soutěží. V zápase 5. kola, soutěže KP2, uvítalo céčko domácích borců obávaný a i v tomto zápase silně favorizovaný tým Kyjova. A ve druhém klání, též 5. kola, ale 2. ligy, skup. E. se střetl domácí A-tým s hosty z Kuřimi.
SK Podlužan Prušánky „C“ : ŠK 1923 Sokol Kyjov 1,5 : 6,5
Šachovnice:
1. Mayer Josef – Kladňák Martin 0 : 1
2. Kocáb Jan – Pešák Roman 0 : 1
3. Ganzová Veronika – Zubalík Miroslav 0 : 1
4. Krolop Petr – Taptič Filip 1 : 0
5. Budín Marek – Šmíd Vladimír 0 : 1
6. Březovský Richard – Čechal Jan 0 : 1
7. Dryšl František – Hejda Jaroslav 0 : 1
8. Švásta Jaroslav – Kořínek Jan 0,5 : 0,5
V KP2C kráčíme statečně od porážky k k porážce. Neveselý to osud ! Co se konkrétně týče tohoto zápasu s Kyjovem, tak zde se dala očekávat prohra, ovšem ne zas tak vysoká. Navíc hosté nepřijeli v nejsilnější sestavě, takže dobré teoretické šance na příznivý výsledek zde byl. Jenže, nakonec zase zůstalo jen u té teorie.
Pohled na sestavy týmů.
Na 4. šachovnici jsem „vyfasoval“ Filipa Taptiče (bílé). Přiznám se, že jsem spíše očekával Petra Trávníčka, anebo Romana Matulu, ale ani jeden z nich se tohoto zápasu nezúčastnil a tak jsem byl nakonec rád, že na mě zbyl právě Filip Taptič.
Pohled od šachovnice 4. – 1. S Filipem Taptičem se už léta a snad i poměrně dobře známe. Někdejší milovník ostrých her a gambitů mě v partii neúprosně svíral v drtivých kleštích. Kupodivu jsem tentokrát neztratil hlavu a s klidem a rozvahou jsem vše ustál, aby nakonec ta vrtkavá šachová štěstěna rozhodla v můj prospěch.
Sympaťák Jan Kořínek (bílé) se příkladně zadíval do mého objektivu. Jinak se ovšem náležitě věnoval partii s Jarou Švástou (černé) na 8. šachovnici.
Pohled na 5. a 6. šachovnici hostů z Kyjova, tedy pohled na Vladimíra Šmída a Jana Čechala. Velice dobře pamatuji dobu, kdy tito dva kyjovští šachoví bohatýři hráli na předních šachovnicích Kyjova. Inu, časy se mění, ale šachová síla těchto dvou borců je stále uctihodná, nakonec se o tom dnes dobře přesvědčili domácí borci Marek Budín a Richard Březovský.
A ještě jeden pohled na kyjovské šachové legendy – Vladimíra Šmída na 5. šachovnici (černé) a Jana Čechala na 6. šachovnici (u sloupu – bílé).
Poněkud nevydařený záběr na domácí borce od šachovnice 5. – 8. (Marek Budín- bílé), Richard Březovský – černé, František Dryšl – bílé, Jaroslav Švásta – černé).
Pohled na první tři šachovnice domácích Prušánek: 1. Jožka Mayer (bílé), 2. Jan Kocáb (černé), 3. Veronika Ganzová (bílé).
Pohled na hosty z Kyjova, šachovnice 1. – 4. 1. Martin Kladňák (černé), 2. Roman Pešák (bílé), 3. Miroslav Zubalík (černé), 4. Filip Taptič (bílé).
Ještě jeden pohled od šachovnice 1. – 4.
Do remízových vod jakoby směřovala partie na 7. šachovnici: František Dryšl (bílé) – Jaroslav Hejda (černé). Jenže, ve vyrovnané pozici se podařilo Fr. Dryšlovi vyrobit „hrubicu“ a partii okamžitě vzdal. Škoda.
Pohled od šachovnice 4. – 1.
Ještě dlouho po 10. hodině, když jsem obcházel jednotlivé šachovnice, tak jsem zjišťoval, že nikdo z domácích borců nestojí nijak špatně, tedy kromě mě – věčného kandidáta na nejostudněji prohranou partii. Nakonec je zvláštním paradoxem, že jsem ze zjevně brzy prohrané pozice dokázal jako jediný domácí hráč zvítězit. No, nestává se to tak často.
Nevím co bych ještě dodal ke své partii s Filipem Taptičem. Díky své oblibě ke Skandinávské jsem během své několikaleté šachové „kariéry“ utrpěl mnoho těžkých až ostudných proher. Jenže, na druhou stranu, když jí miluješ, tak není co řešit !
——————————————————————————————————————————————————————
SK Podlužan Prušánky z.s. : ŠK Kuřim 4 : 4
Šachovnice:
1. Mikeš Jan – Tajovský Martin 0,5 : 0,5
2. WIM Richterová Nataša – FM Majer Jiří 0 : 1
3. IM Lanč Alois – Věchet Stanislav 0,5 : 0,5
4. Uřičář Jakub – FM Markovič Ivan 1 : 0
5. Hájek Oskar – Parák Dominik 1 : 0
6. Mlénský Dalibor – Košata Jan 0,5 : 0,5
7. Hudaček Josef – Habina Martin 0 : 1
8. Vrtal Jaroslav – Petříček Lukáš 0,5 : 0,5
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *