Šachová neděle v Prušánkách (8.12.2019)

V Prušánkách se dnes hrály dva zápasy 4. kola šachových soutěží. V tom prvním odstartovaném zápase se v soutěži OP1 utkaly domácí Prušánky D s hosty s Vacenovic.
Šachovnice:
1. Marek Jiří – Neduchal Jiří 0,5 : 0,5
2. Krolop Petr – Londin Lukáš 0,5 : 0,5
3. Šimek Radek – Šebesta Josef 0,5 : 0,5
4. Ganzová Veronika – Řičica Lubomír 1 : 0
5. Schottl František – Chrbolka Jaroslav 0 : 1
6. Kostelecký Michal – Blaha Jiří 1 : 0
7. Švásta Jaroslav – Náplava Jiří 0,5 : 0,5
Prušánky D – Vacenovice 4 : 3
(další výsledky 4. kola: Hodonín B – Ježov 4,5 : 2,5. VeselíC – Kyjov B 4,5 : 2,5.)
Pohled na sestavy týmů.
Pohled od šachovnice 1 – 4. Za hosty: 1. šachovnice J. Neduchal (černé), 2. L. Londin (bílé), 3. J. Šebesta (černé), L. Řičica (bílé).
Pohled na 5. šachovnici: Fr. Schottl (bílé) – Jar. Chrbolka (černé).
Pohled od šachovnice 4 – 1. N 4. šachovnici pěkně zvítězila Veronika Ganzová (černé) nad Lubomírem Řičicou (bílé).
Pohled na šachového veterána Jirku Marka a jeho „zahřívací tah „.
Pohled od 1. šachovnice.
A pohled od šachovnice 4 – 1. Dušený mat není zase tak často k vidění, takový ten učebnicový jsem dnes viděl na 4. šachovnici.
Jára Švasta (bílé) neměl na 7. šachovnici v partii s J. Náplavou (černé) zrovna na růžích ustláno. V zablokované pozici se zdál černý jezdec uproti bílému střelci dosti dobrým vkladem. Jenže, Jára jisté těžkosti pozorně ustál a partie skončila remízou.
Pohled na 1. a 2. šachovnici hostů z Vacenovic. Na 1. šachovnici výborně obstál Jirka Neduchal (černé) v dramatickém souboji s Jirkou Markem (bílé). A na té 2. šachovnici mě velice dobře eliminoval mladý a nadějný Lukáš Londin (bílé). Škoda, moc jsem chtěl dnes vyhrát.
Pohled na šachovnice 6. a 7. Na té sedmé desce udržel Jára Švásta (bílé) v horší pozici remis s Jiřím Náplavou (černé). Zatímco, na 6. šachovnici doslova spáchal šachové harakiri (po předchozím dobrém vedení partie) vacenovický Jirka Blaha (bílé) v partii s domácím Michalem Kosteleckým (černé).
Nejdříve jsem si myslel, že Jirka Marek na 1. šachovnici (bílé) bezpečně zvítězí v partii s Jirkou Neduchalem (černé). Jenže Jirka Neduchal je dokonalým prototypem pevného hráče. Je to taková šachová skála.
Snímek zachycující postavení na 7. šachovnici – partie Švásta – Náplava (na výslovené přání přihlížejícího Jožky Mayera).
Ještě záběr na 1. šachovnici, kde se několikrát jakoby lámal chléb.
Jestliže jsem mluvil o šachovém harakiri na 6. šachovnici v podání vacenovického hráče, tak obdobně tomu bylo i na 5. šachovnici v partii Františka Schottla (bílé) s Jaroslavem Chrbolkou (černé). Fána Schottl měl velice dobře rozehranou partii, stál aktivně a zdálo se, že kráčí k další své výhře. Jenže, chyba lávky ! Někdy se člověku ani nechce věřit, co všechno se dá prohrát.
———————————————————————————————————————————————
Zhruba o hodinu později byl odstartován zápas soutěže KP1: SK Podlužan Prušánky B : TJ Znojmo. I v tomto zápase se konečně dočkali domácí borci výhry a to dokonce náležitě vysoké !
SK Podlužan Prušánky B : TJ Znojmo 7 : 1.
Šachovnice:
1. IM Biolek Richard – Kavan Zdeněk 1 : 0
2. Hájek Oskar – Dvořák Libor 1 : 0
3. Mlénský Dalibor – Skřenek Jiří 1 : 0
4. Balšínek Pavel – Nekula Richard 0,5 : 0,5
5. Mayer Josef – Doležal Ladislav 1 : 0
6. Skočík Marek – Pop Bohumil 0,5 : 0,5
7. Předinský Vladan – Halbrštat Petr 1 : 0
8. Stánec Stanislav – End Ladislav 1 : 0.
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *