6. kolo KP1: SK Podlužan Prušánky B – ŠK Hodonín 4 : 4

Čtvrteční telefonát Radka Dryšla mě zrovna příliš nepotěšil. Očekával jsem totiž svou nominaci v soutěži OP1 (kam mimochodem, svojí nevalnou výkonností patřím), ale bylo mně sděleno, že nastoupím k nedělnímu zápasu 6. kola soutěže KP1. Jelikož nejsem zvyklý vybírat si soupeře a zápasy, zmohl jsem se jenom na poznámku: ,, To budeme nějací slabí, ne ?“
A tak jsem se duševně připravoval na nedělní „nakládačku.“ No, světe div se, ona nakonec nebyla !
Šachovnice:
1. Dalibor Mlénský – Michal Provazník 0 : 1
2. Josef Mayer – Martin Kladňák 1 : 0
3. Marek Skočík – Michal Racek 0,5 : 0,5
4. Jiří Marek – Petr Trávníček 0 : 1
5. Radek Dryšl – Filip Taptič 0,5 : 0,5
6. Jan Kocáb – Bronislav Ling 0,5 : 0.5
7. Petr Krolop – Jiří Myšulka 1 : 0
8. Marek Budín – Vladimír Šmíd 0,5 : 0,5
Pohled na sestavy obou týmů.
Na 1. šachovnici dnes exceloval hodonínský lídr Michal Provazník (černé). Jak jsem to tak viděl, tak partii s Daliborem Mlénským (bílé) vcelku elegantně a bezpečně vyhrál.
Pohled na hodonínské borce 1. Michal Provazník, 2. Martin Kladňák, 3. Michal Racek, 4. Petr Trávníček.
Na 5. šachovnici za Hodonín dnes hrál Filip Taptič a na 6. šachovnici dlouholetý, zasloužilý kapitán Broněk Ling. Oba tito zkušení borci dnes „jenom“ remizovali !
Na druhou stranu je třeba dodat že na 5. šachovnici měl Filip Taptič (černé) velmi kvalitního soupeře, jmenovitě Radka Dryšla – nejen velmi zkušeného šachisty a nejen kapitána týmu Prušánek ! Stejně tak měl Bronislav Ling (bílé) za soupeře excelentního, šachového matadora Jana Kocába (černé).
Na 7. šachovnici za hosty z Hodonína dnes zasedl někdejší šéf soutěže KP2C – Jiří Myšulka (černé). Jirka Myšulka je dobrým šachistou a býval velice dobrým vedoucím soutěže KP2C. Psával pěkné články k jednotlivým kolům soutěže. Jenže, to už je zase včera…
Za Hodonín zasedl za 8. šachovnici „kyjovský šachový buldozér“ – Vladimír Šmíd (bílé).
Mým dnešním soupeřem na 7. šachovnici byl Jiří Myšulka (černé).
Na 4. šachovnici postupně přehrál hodonínský Petr Trávníček (bílé) šachovou legendu Jirku Marka (černé). Jirka Marek sice bojoval jako lev (tuším v jeho oblíbeném Caro-kannu), dnes to nějak nevyšlo.
Až v té pověstné hodině dvanácté zachránil domácím Prušánkám zápas Jožka Mayer (2. šachovnice, černé), když v nejdéle hrané partii dnešního zápasu udolal mladého, nadějného Martina Kladňáka (bílé).
Domácí Marek Skočík (3. šachovnice, bílé) šel do dnešního zápasu s předsevzetím, že musí přerušit šňůru remíz a konečně zvítězit. No, jeho kvalitní soupeř, jmenovitě Michal Racek (černé) neprojevil tak úplné pochopení ambiciózního Marka Skočíka a tak jejich partie skončila ničjou !
Na 7. šachovnici jsem po brzké výměně dam nabídl svému soupeři Jirkovi Myšulkovi (černé) remízu. Přiznám se, že mě šachy bez figur a dam nijak moc nebaví. Zahájení jsem nezahrál valně a nějaké pracné, pozvolné vylepšování pozice mně nijak netáhne. Jirka po delší úvaze i poradě remízu odmítl. V dalším dějství se zřejmě rozhodl hrát na výhru a partii ke své škodě, tak trošku „lámal.“ Na 8. šachovnici pozičně válcoval a drtil Vladimír Šmíd (bílé) domácího Marka Budína (černé). Jenže, Marek Budín (černé) je jako šachový úhoř, svému soupeři nakonec dokázal ze silného stisku vyklouznout a konečná remíza byla nakonec myslím dostatečně spravedlivá pro oba šachové bojovníky.
Poslední pohled od šachovnice 4. – 1.
OP1: Ježov – Prušánky D 3,5 : 3,5.
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *