KP2C: Zápas 7. kola -ŠK Veselí nad Mor. „B“ : SK Podlužan Prušánky „C“ 4 : 4.

Do Veselí jsem dnes odjížděl dost neveselý. Hned první kroky po chodníku mě náležitě ujistily, že půjde – lidově řečeno „o hubu !“
Každý tým Veselí nad Moravou je poměrně silný a mně se dlouhodobě hra proti Veselanům vůbec nedaří. Bohužel, ani dnes tomu nebylo jinak.
1. Bílek Petr – Mlénský Dalibor 0 : 1
2. Skalka Jan – Vrtal Jaroslav 0 : 1
3. Křížek František – Balšínek Pavel 0 : 1
4. Navrátil Josef – Předinský Vladan 1 : 0
5. Skalka Michal – Kocáb Jan 1 : 0
6. Uřičář Zdeněk – Dryšl Radek 0,5 : 0,5
7. Pištěk Jan -Krolop Petr 1 : 0
8. Kubečka Martin – Schottl František 0,5 : 0,5.
Pohled na zápis o utkání. Myslím, že to byl velice dobrý zápas s otevřeným koncem až do odpoledních hodin. Prušánkám šlo už o bytí, či nebytí v soutěži KP2C. Proto Radek Dryšl kladl důraz na osobní odpovědnost každého nominovaného hráče. A tak jsem chtěl hrát opatrně. Bohužel, nepatřím k opatrným hráčům a tato úloha byla tudíž pro mě hodně zátěžová.
Pohled o šachovnice 8. – 1. Na osmé šachovnici po vyrovnaném průběhu dali partii za remis František Schottl (bílé) s domácím Martinem Kubečkou (černé).
Pohled od šachovnice 5. – 8. Na páté šachovnici se utkal domácí mladík Michal Skalka (bílé) se zkušeným šachovým veteránem Janem Kocábem (černé). Jendovi Kocábovi se pranic nepovedlo zahájení. Na bílého c3 v Sicilské hře nenašel správný recept a velice brzy se dostal do hodně prekérní pozice. Bojoval v partii ještě hodně dlouho, leč výhoda bílého Michala Skalky byla natolik veliká, že to prostě nešlo uhrát.
Pohled od šachovnice 4. – 1. Na čtvrté šachovnici sehrál smolnou partii Vladan Předinský (bílé) s domácím Josefem Navrátilem (černé). Vladan rozehrál partii ve svém stylu aktivně s prostorovou převahou. Od jeho soupeře dostal nabídku remis krátce poté co jsem po své hrubé chybě vzdal partii s Janem Pištěkem. Vladan se zeptal Radka Dryšla zda má remis přijmout. Radek po pravdě odpověděl, že Jan Kocáb nestojí dobře a Petr Krolop prohrál, bylo by lépe pokračovat v boji. Vladan tedy zasedl k partii a jak už to tak chodí poněkud přepnul pomyslnou strunu a prohrál.
V této chvíli bylo jasné, že domácí borci mají hodně blízko k celkové výhře. Ačkoliv, partie na 1. a 2. šachovnici se vyvíjely viditelně ke prospěchu týmu Prušánek.
Pohled na 1. a 2. šachovnici Veselí n/M. Na té první šachovnici tahal dlouho za kratší konec domácí Petr Bílek (bílé) v partii s Daliborem Mlénským (černé). Stejně tak to vůbec neměl lehké na druhé šachovnici domácí Jan Skalka (černé) s Jaroslavem Vrtalem (bílé). Jára Vrtal dokázal vytvořit a stupňovat silný tlak na černou pozici, tak dlouho až konečně prorazil vynalézavou obranu mladého Jana Skalky.
A pohled na 2. a 1. šachovnici Prušánek. Jára Vrtal (bílé) sehrál a nakonec i vyhrál bojovnou a těžkou partii s Janem Skalkou (černé). Ovšem, stejnými slovy se dá ohodnotit i výkon Dalibora Mlénského (černé) na 2. šachovnici proti nadějnému domácímu Petrovi Bílkovi (bílé).
Velice těžkou a nakonec i velice vydařenou partii sehrál Pavel Balšínek (černé) na 3. šachovnici se zkušeným domácím Františkem Křížkem (bílé). Pozičně těžká partie se dlouho tvářila remízově. Jenže, nakonec se Pavlovi podařilo úplést nenápadnou matovou síť na bílého krále a náhle, nečekaně bylo po partii. Opravdu nečekaný závěr jinak vyrovnané partie.
Vladan Předinský (4. šachovnice, bílé) vlastně prohrál kvůli mé hloupé chybě a tak se mně ve vzpomínce vybavuje z mých klukovských let hodně známý film Knoflíková válka, díky nezapomenutelné hlášce: „Kdyby sem to byl býval věděl, tak bysem sem nechodil“.
——————————————————————————————————————————————————————
Na Orelce se hrál též zápas 7. kola soutěže OP2, mezi domácím týmem Veselí E s týmem Poštorná B. Zápas vyhrál domácí tým v poměru 3 : 2.
Kp.
This entry was posted in Šachy.

3 comments on “KP2C: Zápas 7. kola -ŠK Veselí nad Mor. „B“ : SK Podlužan Prušánky „C“ 4 : 4.

  1. izavuba napsal:

    http://slkjfdf.net/ – Oxopuseni Otehibej saa.zleg.krolopp.mablog.eu.fuz.ko http://slkjfdf.net/

  2. lagigulavun napsal:

    http://slkjfdf.net/ – Omahoweji Cuyikudx sqe.mget.krolopp.mablog.eu.doa.lp http://slkjfdf.net/

  3. Next time I read a blog, Hopefully it does not disappoint me as much as this one. After all, Yes, it was my choice to read through, nonetheless I truly thought youd have something helpful to talk about. All I hear is a bunch of crying about something that you can fix if you were not too busy seeking attention.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *