OP1: 5. kolo: Kyjov B – Prušánky D 4 : 3.

Po vánoční pauze se opět daly do pohybu šachové soutěže družstev. Šachový tým Prušánky D, si zajel do nedalekého Kyjova k zápasu 5. kola soutěže OP1. Dnešní šachové klání se sice neslo v přátelském ovzduší, což ovšem nijak neubralo na jisté zdravé rivalitě. A tak coby přímý účastník tohoto poměrně dlouhého zápasu (skončil až po 13. hodině) jsem měl možnost pozorovat jednotlivé šachovnice a spatřovat na nich dění, které se musí vidět, protože jinak by tomu člověk – šachista, snad ani nemohl uvěřit !
Pohled na již vyplněný zápis o utkání.
Pohled od na domácí kyjovské borce od šachovnice 1 – 7. Na té první šachovnici jsem se nějakým nedopatřením ocitnul i já a tak jsem musel černými kameny čelit promyšlené, systematické hře domácího lídra Miroslava Zubalíka (bílé).
Ještě jeden snímek od šachonice 1 – 7. (Zubalík, Matula, Čechal, Vaněk, Jurutka, Brídl, Šlahůnek).
Na 2. šachovnici se utkal Marek Budín (bílé) s domácím Romanem Matulou (černé).
Pohled od šachovnice 7. – 1.
Na 7. šachovnici, v partii Martin Šlahůnek (bílé) – Jára Švásta (černé) se děly věci skutku nevídané. Partie probíhala v rychlém tempu a byla neskutečně divoká. Myslím, že ještě neuplynula hodina hry, když byl Jára Švásta o čistou věž kratší ! Jenže, v dalším v naprosto neočekávaném a převratném dění se to všechno nějak rovnalo a obracelo až se nakonec vítězem stal Jára Švásta.
Ono, v podstatě dění na předposlední 6. šachovnici bylo tomu co jsem viděl na 7. šachovnici, dost podobné. I tam domácí hráč – Dominik Brídl (černé) nejprve získal figuru v partii s Michalem Kosteleckým (bílé). Jenže, snadno nabyl a snadno pozbyl. Nakonec byl sám v končící hře o figuru kratší a partii ztratil.
Pohled na domácího lídra Miroslava Zubalíka.
František Dryšl (bílé) dlouho čelil ofenzívnímu tlaku domácího Michal Vaňka (černé) na 4. šachovnici. Nakonec udělal hrubou chybu a partii prohrál.
Dlouhá a úporná hra se odehrávala na 5. šachovnici v partii Vl. Jurutka (bílé) – Fr. Schottl (černé). Nakonec však vyústila do remízových vod a remízou tedy i skončila.
Na závěr dnes publikuji partie ze 2. a 1. šachovnice:
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *