Šachová neděle v Prušánkách (12.1.2020)

V Prušánkách se dnes hrály dva velmi důležité zápasy. V tom prvním zápase soutěže KP2C, se pokoušelo domácí céčko Prušánek o výhru s papírově slabší sestavou hostů z Hustopečí. Jednalo se o zápas 6. kola výše uvedené soutěže. Prušánky už potřebovaly výhru jako tu sůl z jedné staré, slavné pohádky. Bohužel, zase nic ! Pouhá remíza 4 : 4, vůbec neřeší neutěšenou situaci Prušánek, co se soutěže KP2C, týče. Je to bída s nouzí, ale takový je život a taková je hra amatérských, šachových nedouků !
O mnoho lépe je na tom domácí druholigový tým Prušánek, který dnes hostil šachisty z Ořechova.
Hosté překvapili na svém příjezdu už jenom tím, že sebou přivezli GM Vojtěcha Pláta a tak bylo nad slunce jasné, že nepřijeli do Prušánek s úmyslem rozdávat, či ztrácet body. Po napínavém souboji, ale přece jen zvítězil domácí tým Prušánek v zápase 6. kola. 2. ligy. skup. E. v poměru 5 : 3.
Prušánky C – Hustopeče B 4 : 4.
Pohled na sestavy obou týmů.
5. a 6. šachovnice hostů z Hustopečí. Na 5. šachovnici si dobře vedl mládežník Matyáš Hrádek (černé). Nejprve sice ztratil v partii s domácím Markem Budínem pěšce, ale nakonec získal cenný bod pro hosty, který rozhodl o celkové zápasové remíze.
6. šachovnice patřila hrajícímu rozhodčímu a známému manažérovi Jirkovi Tesařovi (bílé). Tomu se podařilo společně s domácím Ríšou Březovským tak dokonale zabetonovat pozici, že by jim snad kdejaký betonář i zedník mohl tiše závidět. Partie tedy skončila remízou.
Královský gambit se dnes příliš často nehraje a tudíž ani nevidí. Přesto se objevil na 1. šachovnici v partii dvou „Hustopečáků“. Dalibor Mlénský (bílé) sice už pár let hraje za Prušánky, ale je z Hustopečí stejně tak jako jeho známý soupeř – exstarosta Hustopečí Luboš Kuchynka (černé). Toto klání s nádechem jakéhosi „derby“ skončilo smírem.
Pohled na pana Kuchynku na 1. šachovnici (černé).
Pohled na domácí borce od šachovnice 5. – 8. ( Marek Budín, Richard Březovský, Franta Schottl, Jára Švásta).
Pohled od 4. šachovnice. Na 4. šachovnici proti mně zasedl nejproduktivnější hráč hostů z Hustopečí – pan Petr Kunc (bílé).
Pohled na 7. a 8. šachovnici Prušánek, Na 7. šachovnici remízuje Fr. Schottl (bílé) s Jakubem Škňouřilem (černé) a Na 8. šachovnici zvítězí domácí Jára Švásta (černé) v partii s Denisem Furchem (bílé). Jedno, jediné a ještě k tomu hodně hubené vítězství domácího týmu je takovou smutnou labutí písní.
Ještě poslední pohled na 7. šachovnici: Fr. Schottl (bílé) – Jakub Škňouřil (černé) 0,5 : 0,5.
Co se týče mé neslavně „slavné“ remízy s dosud 100 % bodujícím Petrem Kuncem, mohu říci asi tolik: V partii jsem se prvně krátce zamyslel po 9. tahu bílého e3. Zde jsem váhal zda mám upřednostnit klidný tah 9….0-0, anebo jít do rizika tahem 9….g5. V dalším dějství to hrál můj soupeř dobře, tedy hlavně lépe než já a dosáhl poměrně snadno téměř jistě vyhranou pozici.
Po 26. tahu bílého f3, jsem se upnul k naději na útok na pěšce e3. Po 29. tahu bílého Vc4 jsem spatřil záchranu, tedy byl to klam, ale kupodivu i to stačilo, abych v této partii přežil.
—————————————————————————————————————————————————————————-
SK Podlužan Prušánky – Orel Ořechov 5 : 3.
Zápas Prušánek s Ořechovem nebyl pro domácí borce žádnou procházkou růžovým sadem. Je dobře, že se ho však zhostili se ctí a výsledek 5 : 3, lze považovat za skvělý počin !
Radek Dryšl mně zaslal přepisy partii z tohoto vydařeného zápasu:
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *