OP1: Prušánky D : Veselí C 2,5 : 4, 5

Souboj vedoucího týmu soutěže OP1 – Veselí C s domácím týmem Prušánky D, který se potácí ve druhé polovině tabulky, jasně dopředu avízoval kam půjdou body pro vítězné družstvo. Ale i tak se chtěl domácí tým Prušánek vzepřít nelítostnému osudu a konečně udělat dobrý výsledek. Bohužel, zase nic co by stálo za komentář.
Šachovnice:
1. Dryšl Radek – Skalka Michal 0,5 : 0,5
2. Krolop Petr – Hrabal Radek 0 : 1
3. Březovský Richard – Horňák Ondřej 0 : 1
4. Šimek Radek – Štos Radek 0 : 1
5. Dryšl František – Vašíček František 1 : 0
6. Schottl František – Bačík Michal 1 : 0
7. Kostelecký Michal – Horňák Radek 0 : 1
Pohled na zápis o utkání.
Pohled od šachovnice 1. – 4.
Na 1. šachovnici remízoval Radek Dryšl (bílé) s Michalem Skalkou (černé).
Pohled na nejstaršího borce v týmu Veselí C – Františka Vašíčka (černé). Ten dnes na 5. šachovnici sehrál hodně nešťastnou partii s domácím kapitánem Františkem Dryšlem (bílé).
Na 6. šachovnici dnes neměl mládežník Michal Bačík (bílé) příliš šancí zkomplikovat zkušenému Františkovi Schottlovi (černé) jeho cestu k vítězství.
Domácí mladík Michal Kostelecký (7. šachovnice, bílé) je už nyní proslulý nejen svou nedochvilností, ale i tím že téměř zázračně vyhrává prohrané pozice, No, dnes byl na začátku partie s Radkem Horňákem (černé) viditelně kreativní, nicméně partii „zazdil“ velice brzy aby zmizel jako ta pára nad hrncem.
V dnešním zápase se to Radkama jenom hemžilo. Byl to téměř skoro zápas všech Radků vyskytujících se v soutěži OP1. Pohled od šachovnice 4. – 1.
Pokud dobře počitám tak se v zápase Prušánky D – Veselí C, celkem sešlo pět Radků najednou ! Ale to je jenom taková perlička tohoto zápasu.
Dnes si tedy zápas zahrálo pět Radků, ale jen ten jeden Radek se projevil velice silným tahem i mimo šachovnici. Řeč je samozřejmě o Radkovi Štosovi (bílé, 4. šachovnice), který vcelku rychle zvítězil nad domácím Radkem Šimkem (černé).
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *