OP1: Prušánky D : Veselí C 2,5 : 4, 5

Souboj vedoucího týmu soutěže OP1 – Veselí C s domácím týmem Prušánky D, který se potácí ve druhé polovině tabulky, jasně dopředu avízoval kam půjdou body pro vítězné družstvo. Ale i tak se chtěl domácí tým Prušánek vzepřít nelítostnému osudu a konečně udělat dobrý výsledek. Bohužel, zase nic co by stálo za komentář.
Šachovnice:
1. Dryšl Radek – Skalka Michal 0,5 : 0,5
2. Krolop Petr – Hrabal Radek 0 : 1
3. Březovský Richard – Horňák Ondřej 0 : 1
4. Šimek Radek – Štos Radek 0 : 1
5. Dryšl František – Vašíček František 1 : 0
6. Schottl František – Bačík Michal 1 : 0
7. Kostelecký Michal – Horňák Radek 0 : 1
Pohled na zápis o utkání.
Pohled od šachovnice 1. – 4.
Na 1. šachovnici remízoval Radek Dryšl (bílé) s Michalem Skalkou (černé).
Pohled na nejstaršího borce v týmu Veselí C – Františka Vašíčka (černé). Ten dnes na 5. šachovnici sehrál hodně nešťastnou partii s domácím kapitánem Františkem Dryšlem (bílé).
Na 6. šachovnici dnes neměl mládežník Michal Bačík (bílé) příliš šancí zkomplikovat zkušenému Františkovi Schottlovi (černé) jeho cestu k vítězství.
Domácí mladík Michal Kostelecký (7. šachovnice, bílé) je už nyní proslulý nejen svou nedochvilností, ale i tím že téměř zázračně vyhrává prohrané pozice, No, dnes byl na začátku partie s Radkem Horňákem (černé) viditelně kreativní, nicméně partii „zazdil“ velice brzy aby zmizel jako ta pára nad hrncem.
V dnešním zápase se to Radkama jenom hemžilo. Byl to téměř skoro zápas všech Radků vyskytujících se v soutěži OP1. Pohled od šachovnice 4. – 1.
Pokud dobře počitám tak se v zápase Prušánky D – Veselí C, celkem sešlo pět Radků najednou ! Ale to je jenom taková perlička tohoto zápasu.
Dnes si tedy zápas zahrálo pět Radků, ale jen ten jeden Radek se projevil velice silným tahem i mimo šachovnici. Řeč je samozřejmě o Radkovi Štosovi (bílé, 4. šachovnice), který vcelku rychle zvítězil nad domácím Radkem Šimkem (černé).
Kp.
This entry was posted in Šachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *