Dobrý den majore Gagarine, to jsme se tedy dočkali !

Až letošního 12. dubna jsem nezaregistroval (možná prvně ve svém životě) žádnou, vůbec žádnou zmínku ve sdělovacích prostředcích o jinak nepochybně významné události roku 1961.
Není čemu se divit je třeba psát a mluvit o amerických úspěších a to nejen těch co se kosmu týče. Dalším, skutečnějším a vážnějším faktorem, proč byl Jurij Alexejevič Gagarin v Česku opomenut je asi covid 19 ! Dnes a denně, 24 hodin denně je nesmyslně, stále dokola omílané stejné téma – jedna píseň, která nemá pointu, má jen nakažené, má vyléčené, má mrtvé a hlavně má miliony děsících se lidí této novodobé pandémie !
Lidé, pravděpodobně potřebují mít pocit strachu, stejně jako potřebují mít víru v boha. Tedy, toho boha, který ochrání především je samotné a pak i jejich blízké ! To, že bůh jako takový není všemocný je všem jasné, tudíž chápou, že neochrání ty ostatní, méně zbožné a vlastně úplně cizí lidi !
Zatím je prokázáno, že koronavirus přišel z Číny. A jelikož vysoká čínská zeď už dávno neplní svůj účel tak záhy zaplavil celý svět.
Co s tím naděláme ? Myslím, že vůbec nic. Lidí je skutečně moc a kde je hodně lidí, tam je i hodně zla. A zlo, ukryté v lidech i jednotlivých národech je mimořádně plodné a životaschopné.
Dožil jsem se a dočkal hodně podivné doby. Chodíme do práce a do obchodů s hadrama na obličeji, v naivní naději, že se to zrovna nám vyhne !
Všechno je na palici. Ženský chtějí žít a mít dítě s ženskou, chlapi chtějí mít „normální“ manželství s chlapem a vychovat děcko ! Všichni chtějí, anebo už jsou potetovaní od hlavy až k patě ! A nejvíce prý všichni chtějí ta tzv: Lidská práva ! Považte jen tu situaci, kdyby normální chlap, který rád čumí na fotbal a hokej neměl lidská práva a nemohl by naživo sledovat porod své přítelkyně – samoživitelky (manželství je dnes, poměrně vzácným jevem) ! To by bylo fakt, dočista v prdeli ! Na neštěstí, lidská práva v českém Absurdistánu spolehlivě fungují ! V našem Absurdistánu nefunguje nic jiného tak dobře, jako ta podivná lidská práva !
Poslední kola šachových soutěží nebyla dokončená, vznikla velice zvláštní situace, nejen pro šachové soutěže. Kdoví, co bude a jak to půjde dál.
Já jsem si 12. dubna, ostatně to dělám už spoustu let, připomněl Jurije Gagarina, pěkným textem Pavla Pácla a nestárnoucí svěží písní v podání Gustava Broma:
Celý svět slyšel tu zprávu TASSu
Celý svět zanechal hovorů
Celý svět vyskočil od rozhlasu
A zdvihl pohledy nahoru
Dobrý den majore Gagarine
Tak jsme se tedy už dočkali
Celý svět připil vám rudým vínem
Lidé vám ze zdola mávali
Vyřiďte prosím na měsíci
Vyřiďte mezi hvězdami
Co chceme všichni dneska říci
Že přijdem brzo za vámi
Já to tak zazpívat nedovedu
Trémou se třese mi dneska hlas
Máte prý majore dvacetsedm
A svět je mladý podle vás
Vyřiďte prosím na měsíci
Vyřiďte mezi hvězdami
Co chceme všichni dneska říci
Že přijdem brzo za vámi
Já to tak zazpívat nedovedu
Trémou se třese mi dneska hlas
Máte prý majore dvacetsedm
A svět je mladý podle vás
Kp.
This entry was posted in Šachy.

2 comments on “Dobrý den majore Gagarine, to jsme se tedy dočkali !

  1. Ferda Mravenec napsal:

    Trapnej komoušskej song. To se ti jako líbí?

  2. Peter Babel napsal:

    No ty kokso, tady se nekdo dojima nad songem pro rusaka.
    Tak si este pusti katusu a ruskou hymnu a muzes si u toho zaplakat.
    Milovniku starejch casu, ostudo Prusanek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *